Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου 2023

Υπηρεσία συμβουλευτικής Entrepreneur Helpdesk προς νεοφυείς επιχειρήσεις και τεχνοβλαστούς του ΑΠΘ

Η υπηρεσία Entrepreneur Helpdesk, που υλοποιείται στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Έργου AccEnt-Accelerating Innovation and Entrepreneurial Excellence in Higher Education Institutes, στο οποίο συμμετέχει το ΑΠΘ ως Ίδρυμα, προσφέρει στις νεοφυείς επιχειρήσεις και στους τεχνοβλαστούς του οικοσυστήματος του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης μια πλατφόρμα διασύνδεσης με μέντορες της Ευρώπης για την ενίσχυση των επιχειρηματικών τους στρατηγικών, τη διαμόρφωση των επόμενων βημάτων τους και τη βελτίωση των διαδικασιών λήψης αποφάσεων.

Το Entrepreneur Helpdesk, υποστηρίζεται από μια ομάδα μεντόρων έτοιμων να μοιραστούν την τεχνογνωσία τους και να προσφέρουν καθοδήγηση σε νεοφυείς επιχειρήσεις και τεχνοβλαστούς σε σχέση με τις προκλήσεις που καλούνται να αντιμετωπίσουν, όπως την επιλογή κατάλληλου επιχειρηματικού μοντέλου, τη χάραξη στρατηγικής για τις επενδύσεις, την επέκταση σε παγκόσμιο επίπεδο κ.α.

Η υπηρεσία παρέχεται δωρεάν κατόπιν προγραμματισμένης συνάντησης. Μπορείτε να προγραμματίσετε τη συνάντηση σας με τους μέντορες της κοινοπραξίας του έργου AccEnt, από τη σελίδα του Helpdesk.

Για περισσότερα πατήστε εδώ