81546 «Προγράμματα διδασκαλίας ελληνικής γλώσσας και πολιτισμού» (Πρόσκληση 270267/2021 - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΕΛΚΕ ΑΠΘ) στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «Προγράμματα διδασκαλίας ελληνικής γλώσσας και πολιτισμού» που χρηματοδοτείται από ιδιώτες, με Επιστημονικό Υπεύθυνο τον κ. Αναστάσιο Τσαγγαλίδη, καθηγητή Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΑΠΘ, προτίθεται να καταρτίσει μητρώο διδασκόντων με σύμβαση εργασίας ορισμένου χρόνου ιδιωτικού δικαίου και αμοιβή που καθορίζεται από τις ισχύουσες εκάστοτε διατάξεις για τη μισθοδοσία των υπαλλήλων ΙΔΟΧ για χρονικό διάστημα από την υπογραφή της σύμβασης έως τις 31/12/2022 για το παρακάτω έργο. Οι συμβάσεις δύναται να παραταθούν σε περίπτωση παράτασης του έργου, μέχρι τη νέα ημερομηνία λήξης του και εντός των εγκεκριμένων ορίων του προϋπολογισμού του. Η ισχύς του μητρώου ορίζεται μέχρι τη λήξη του έργου και σε περίπτωση παράτασης μέχρι τη λήξης αυτής.

Αρ. πρωτ. Πρόσκλησης 270267/12-11-2021

Προθεσμία Υποβολής: 29/11/2021