99715 «Παραγωγή νέων ποικιλιών ντομάτας με τη χρήση ομικών τεχνολογιών» (Πρόσκληση 169181/2023_ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΕΛΚΕ ΑΠΘ) στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «Παραγωγή νέων ποικιλιών ντομάτας με τη χρήση ομικών τεχνολογιών» (Τ2ΕΔΚ-01332)», που συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό ταμείο Περιφερειακής ανάπτυξης) και από Εθνικούς Πόρους μέσω του Ε.Π. Ανταγωνιστικότητα, Επιχειρηματικότητα & Καινοτομία (ΕΠΑνΕΚ), στο πλαίσιο της δράσης εθνικής εμβέλειας «ΕΡΕΥΝΩ - ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ - ΚΑΙΝΟΤΟΜΩ» (ΕΣΠΑ 2014-2020), με επιστημονικό υπεύθυνο τον κ. Αθανάσιο Μαυρομάτη, Καθηγητή του Τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ, προκηρύσσει δύο (2) υποτροφίες για μεταπτυχιακούς φοιτητές/τριες έως τις 28/09/2023, ημερομηνία λήξης του έργου, και με προϋπολογισθέν ποσό έως 600,00 € ανά μήνα για μεταπτυχιακό/ή φοιτητή/τρια. Οι συμβάσεις δύναται να παραταθούν σε περίπτωση παράτασης του έργου, μέχρι τη νέα ημερομηνία λήξης του και εντός των εγκεκριμένων ορίων του προϋπολογισμού του.

Αρ. πρωτ. Πρόσκλησης 169181/29-06-2023

Προθεσμία Υποβολής: 10/07/2023