75728 «Μία πολυκεντρική, διεθνής, τυχαιοποιημένη, ελεγχόμενη με δραστικό συγκριτικό φάρμακο, διπλά τυφλή, με διπλό εικονικό φάρμακο, παράλληλων ομάδων, δύο σκελών, Φάσης ΙΙΙ μελέτη για τη.» (Πρόσκληση 28635/2024 - ΜΑΤΑΙΩΣΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ)

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΕΛΚΕ ΑΠΘ) στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «Μία πολυκεντρική, διεθνής, τυχαιοποιημένη, ελεγχόμενη με δραστικό συγκριτικό φάρμακο, διπλά τυφλή, με διπλό εικονικό φάρμακο, παράλληλων ομάδων, δύο σκελών, Φάσης ΙΙΙ μελέτη για τη σύγκριση της αποτελεσματικότητας και της ασφάλειας του από του στόματος αναστολέα του FXIa asundexian (BAY 2433334) με το apixaban για την πρόληψη του εγκεφαλικού ή της συστημικής εμβολής σε άνδρες και γυναίκες συμμετέχοντες ηλικίας 18 ετών και μεγαλύτεροι με κολπική μαρμαρυγή και κίνδυνο εμφάνισης εγκεφαλικού επεισοδίου», που χρηματοδοτείται από ιδιωτικούς πόρους, με Επιστημονικό Υπεύθυνο τον κ. Γεώργιο Γιαννακούλα,  αναπληρωτή καθηγητή Καρδιολογίας, Τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ, προτίθεται να αναθέσει σε ένα (1) άτομο με σύμβαση μίσθωσης έργου ιδιωτικού δικαίου για χρονικό διάστημα συνεχόμενο ή όχι (ανάλογα με τις ανάγκες του έργου), δέκα (10) μηνών από την ημερομηνία υπογραφής της σύμβασης και με ανώτατο συνολικό προϋπολογισθέν ποσό 3.500 € (συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ και των νόμιμων κρατήσεων). Η σύμβαση δύναται να παραταθεί έως την ημερομηνία λήξης του έργου 30/11/2025 (σε περίπτωση παράτασης μέχρι τη λήξη αυτής) και εντός των εγκεκριμένων ορίων του προϋπολογισμού του.

Αρ. πρωτ. Πρόσκλησης 28635/05-02-2024

Προθεσμία Υποβολής: 15/02/2024