74111 «Χορήγηση υποτροφιών αριστείας σε πληττόμενους Ουκρανούς φοιτητές/φοιτήτριες του ΑΠΘ με εξωπανεπιστημιακή χρηματοδότηση» (Πρόσκληση 276816/2022_ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΕΛΚΕ ΑΠΘ) στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «Χορήγηση υποτροφιών αριστείας σε πληττόμενους Ουκρανούς φοιτητές/φοιτήτριες του ΑΠΘ με εξωπανεπιστημιακή χρηματοδότηση», που χρηματοδοτείται από δωρεές ιδιωτών, με Επιστημονική Υπεύθυνη την κ. Ζαχαρούλα Ανδρεοπούλου  καθηγήτρια ΑΠΘ προκηρύσσει επτά (7) υποτροφίες αριστείας προπτυχιακού φοιτητή και τέσσερις (4) υποτροφίες μεταπτυχιακού φοιτητή του ΑΠΘ, που σπουδάζουν στο ΑΠΘ, για χρονικό διάστημα τριών (3) μηνών από την ημερομηνία υπογραφής της σύμβασης και με προϋπολογισθέν ποσό έως 675,00 € ανά μήνα. Η σύμβαση δύναται να παραταθεί έως την ημερομηνία λήξης του έργου 31/08/2023 (σε περίπτωση παράτασης μέχρι τη λήξη αυτής) και εντός των εγκεκριμένων ορίων του προϋπολογισμού του.

Αρ. πρωτ. Πρόσκλησης 276816/27-10-2022

Προθεσμία Υποβολής: 11/11/2022