73813 «Μία εγκριτική, τυχαιοποιημένη ελεγχόμενη με εικονικό φάρμακο κλινική δοκιμή φάσης 3 για την αξιολόγηση της αποτελεσματικότητας και της ασφάλειας του διεγέρτη της SGC Βερισιγουάτη/ΜΚ-1242 σε ενήλικες με ........» (Πρόσκληση 272286/2023-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΕΛΚΕ ΑΠΘ) στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «Μία εγκριτική, τυχαιοποιημένη ελεγχόμενη με εικονικό φάρμακο κλινική δοκιμή φάσης 3 για την αξιολόγηση της αποτελεσματικότητας και της ασφάλειας του διεγέρτη της SGC Βερισιγουάτη/ΜΚ-1242 σε ενήλικες με χρόνια καρδιακή ανεπάρκεια και μειωμένο κλάσμα εξώθησης», που χρηματοδοτείται από ιδιωτικούς πόρους , με Επιστημονικό Υπεύθυνο τον κ. Αντώνιο Ζιάκα, καθηγητή Καρδιολογίας, Τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ, προτίθεται να αναθέσει σε ένα (1) άτομο με σύμβαση μίσθωσης έργου ιδιωτικού δικαίου για χρονικό διάστημα συνεχόμενο ή όχι (ανάλογα με τις ανάγκες του έργου), εννέα (9) μηνών από την ημερομηνία υπογραφής της σύμβασης και με ανώτατο συνολικό προϋπολογισθέν ποσό 5.500 € (συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ και των νόμιμων κρατήσεων). Η σύμβαση δύναται να παραταθεί έως την ημερομηνία λήξης του έργου  31/07/2026  (σε περίπτωση παράτασης μέχρι τη λήξη αυτής) και εντός των εγκεκριμένων ορίων του προϋπολογισμού του.

Αρ. πρωτ. Πρόσκλησης 272286/18-10-2023

Προθεσμία Υποβολής: 30/10/2023