73590 «Ανάπτυξη βελτιστοποιημένων διαδικασιών εντοπισμού μεταλλοφορίας χρωμίτη και μετάλλων της ομάδας του λευκόχρυσου, εμπλουτισμού μεταλλεύματος και αξιοποίησης των παραπροϊόντων εξόρυξης και εμπλουτισμού» (Πρόσκληση 57536/2024_ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΕΛΚΕ ΑΠΘ) στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «Ανάπτυξη βελτιστοποιημένων διαδικασιών εντοπισμού μεταλλοφορίας χρωμίτη και μετάλλων της ομάδας του λευκόχρυσου, εμπλουτισμού μεταλλεύματος και αξιοποίησης των παραπροϊόντων εξόρυξης και εμπλουτισμού», που εντάσσεται στη Δράση «Ερευνώ - Δημιουργώ - Καινοτομώ» (ID 16971) με κωδικό ΟΠΣ ΤΑ 5149205 από το Ελλάδα 2.0, Ταμείο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας με τη χρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης - NextGeneration EU, με επιστημονικά υπεύθυνο τον κ. Αναστάσιο Ζουμπούλη, Καθηγητή του Τμήματος Χημείας ΑΠΘ, προτίθεται να αναθέσει σε ένα (1) άτομο με σύμβαση μίσθωσης έργου ιδιωτικού δικαίου για χρονικό διάστημα από την υπογραφή της σύμβασης έως τις 30/09/2024, ημερομηνία λήξης του έργου, το παρακάτω έργο και με ανώτατο συνολικό προϋπολογισθέν ποσό 3.000,00€ (συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ και των νόμιμων κρατήσεων). Η σύμβαση δύναται να παραταθεί σε περίπτωση παράτασης του έργου, μέχρι τη νέα ημερομηνία λήξης του και εντός των εγκεκριμένων ορίων του προϋπολογισμού του.

Αρ. πρωτ. Πρόσκλησης 57536/11-03-2024

Προθεσμία Υποβολής: 21/03/2024