Τρίτη 21 Νοεμβρίου 2023

Προκήρυξη ανοικτού λογαριασμού, με ηλεκτρονικές διαδικασίες, κάτω των ορίων

98095 (302714/21-11-2023) Προμήθεια – τοποθέτηση υλικών για τη βελτίωση των υποδομών κτιρίων της Σχολής Επιστημών Υγείας Τμήμα Α: Προμήθεια – τοποθέτηση υλικών για τη μόνωση εξωτερικών επιφανειών των κτιρίων Ιατρικής και Κτηνιατρικής ΑΠΘ (10.700,00€ πλέον ΦΠΑ) Τμήμα Β: Προμήθεια – τοποθέτηση κουφωμάτων και ρολών συσκότισης στα εξωτερικά παράθυρα του κτιρίου Βασικών Επιστημών του Τμήματος Ιατρικής (15.400,00€ πλέον ΦΠΑ), Αρ. ΕΣΗΔΗΣ 269217

Προθεσμία υποβολής προσφορών 06/12/2023

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στo πλαίσιο του έργου «Διαχείριση του 8% των εσόδων ΠΜΣ με τέλη φοίτησης της Σχολής Επιστημών Υγείας για τα ΠΜΣ χωρίς τέλη φοίτησης» με κωδικό 98095, με Επιστημονικό Υπεύθυνο τον κ. Θεόδωρο Δαρδαβέση, καθηγητή Ιατρικής ΑΠΘ, το οποίο χρηματοδοτείται από τον Ειδικό Λογαριασμό Κονδυλίων και Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΕΛΚΕ ΑΠΘ) και ιδιώτες, προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό με ηλεκτρονικές διαδικασίες κάτω των ορίων, για την κάλυψη των αναγκών του προαναφερθέντος έργου, με σκοπό την: «Προμήθεια – τοποθέτηση υλικών για τη βελτίωση των υποδομών κτιρίων της Σχολής Επιστημών Υγείας, Τμήμα Α: Προμήθεια – τοποθέτηση υλικών για τη μόνωση εξωτερικών επιφανειών των κτιρίων Ιατρικής και Κτηνιατρικής ΑΠΘ (10.700,00€ πλέον ΦΠΑ) και Τμήμα  Β: Προμήθεια – τοποθέτηση κουφωμάτων και ρολών συσκότισης στα εξωτερικά παράθυρα του κτιρίου Βασικών Επιστημών του Τμήματος Ιατρικής (15.400,00€ πλέον ΦΠΑ)». Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 32.364,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 26.100,00€, ΦΠΑ : 6.264,00€). Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 44111000-1 – Οικοδομικά υλικά και συμπληρωματικού CPV 45261410-1 - Εργασίες μόνωσης στέγης, 44221000-5 Παράθυρα, πόρτες και συναφή είδη, 44221111-6 Μονάδες διπλών υαλοπινάκων και 45421100-5 Τοποθέτηση θυρών, παραθύρων και συναφών στοιχείων. Κριτήριο κατακύρωσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά (βάσει τιμής). Γίνεται δεκτή η υποβολή μερικής προσφοράς ανά τμήμα. Απαραίτητη προϋπόθεση για την υποβολή μερικής προσφοράς είναι αυτή να αφορά το σύνολο του τμήματος. Σε περίπτωση που ο υποψήφιος επιθυμεί να υποβάλει προσφορά για περισσότερα του ενός τμημάτων του διαγωνισμού θα πρέπει, επί ποινή αποκλεισμού, να υποβάλει προσφορά ξεχωριστά για κάθε τμήμα. Ο μέγιστος αριθμός τμημάτων που μπορεί να ανατεθεί σε έναν προσφέροντα ορίζεται σε: όλα τα τμήματα. Η παράδοση των ειδών θα πραγματοποιηθεί στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Είσοδος κτιρίου Τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ, Δώμα άνωθεν της βιβλιοθήκης του κτιρίου Τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ, Δώμα κτιρίου Βασικών Επιστημών Τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ, 3ος όροφος και Κτίριο Βασικών Επιστημών Τμήματος Ιατρικής (1ος, 2ος, 3ος όροφος).