Τρίτη 03 Οκτωβρίου 2023

Προκήρυξη ανοικτού λογαριασμού, με ηλεκτρονικές διαδικασίες, κάτω των ορίων

74745 (257297/2023) Προμήθεια εξοπλισμού: Μονάδα sniffing για GC/MS, 20.000,00€ πλέον ΦΠΑ, Αρ. ΕΣΗΔΗΣ 238280

Προθεσμία υποβολής προσφορών 18-10-2023

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στo πλαίσιο του έργου «Μέλι κουμαριάς: Δημιουργία αλυσίδας αξίας, μέσω ανάδειξης των ιδιαίτερων χαρακτηριστικών του, ανάπτυξης καινοτόμου μοντέλου προώθησης και βελτιστοποίησης της παραγωγικής διαδικασίας» με κωδικό 74745, με Επιστημονική Υπεύθυνη την κα Χρυσούλα Τανανάκη, αναπληρώτρια καθηγήτρια Γεωπονίας ΑΠΘ, το οποίο υλοποιείται στο πλαίσιο της Δράσης 2 των Υπομέτρων 16.1 – 16.2 «Ίδρυση και λειτουργία Επιχειρησιακών Ομάδων της Ευρωπαϊκής Σύμπραξης Καινοτομίας για την παραγωγικότητα και τη βιωσιμότητα της γεωργίας» εθνικής και διακρατικής εμβέλειας του Προγράμματος Αγροτικής Ανάπτυξης (ΠΑΑ) 2014-2020 και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Γεωργικό Ταμείο Αγροτικής Ανάπτυξης (ΕΓΤΑΑ) και το ελληνικό κράτος, προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό με ηλεκτρονικές διαδικασίες κάτω των ορίων, για την κάλυψη των αναγκών του προαναφερθέντος έργου, με σκοπό την: «Προμήθεια εξοπλισμού: Μονάδα sniffing για GC/MS». Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 24.800,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 20.000,00€, ΦΠΑ : 4.800,00€). Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 38900000 Ποικίλα όργανα εκτιμήσεων ή δοκιμών. Κριτήριο κατακύρωσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά (βάσει τιμής). Προσφορές γίνονται δεκτές προσφορές για το σύνολο των απαιτήσεων. Δεν γίνονται δεκτές και απορρίπτονται ως απαράδεκτες προσφορές που υποβάλλονται για μέρος τους. Η παράδοση των ειδών θα πραγματοποιηθεί στο Εργαστήριο Μελισσοκομίας - Σηροτροφίας του ΑΠΘ, Αγρόκτημα Πανεπιστημίου, Θέρμη Θεσσαλονίκης, ΤΚ.57001.