Πέμπτη 08 Ιουνίου 2023

Προκήρυξη ανοικτού διαγωνισμού, με ηλεκτρονικές διαδικασίες, κάτω των ορίων

73031(147656/2023) Προμήθεια συστήματος αλληλούχισης βασιζόμενο στην ηλεκτροφόρηση σε τριχοειδή (Capillary electrophoresis), Αρ. ΕΣΗΔΗΣ 195615

Προθεσμία υποβολής προσφορών 22-06-2023.

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στo πλαίσιο του έργου «Αξιοποίηση και διάχυση αποτελεσμάτων στον τομέα της εργαστηριακής διάγνωσης COVID-19» με κωδικό 73031, με Επιστημονική Υπεύθυνη την κα Άννα Παπά - Κονιδάρη, καθηγήτρια Ιατρικής ΑΠΘ, το οποίο χρηματοδοτείται από τον Ειδικό Λογαριασμό Κονδυλίων και Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό με ηλεκτρονικές διαδικασίες κάτω των ορίων, για την κάλυψη των αναγκών του προαναφερθέντος έργου, με σκοπό την: «Προμήθεια συστήματος αλληλούχισης βασιζόμενο στην ηλεκτροφόρηση σε τριχοειδή (Capillary  electrophoresis)». Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 99.200,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 80.000,00€, ΦΠΑ : 19.200,00€). Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 38430000-8 - Όργανα και συσκευές ανίχνευσης και ανάλυσηςΚριτήριο κατακύρωσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά (βάσει τιμής). Προσφορές γίνονται δεκτές προσφορές για το σύνολο των απαιτήσεων. Δεν γίνονται δεκτές και απορρίπτονται ως απαράδεκτες προσφορές που υποβάλλονται για μέρος τους. Η παράδοση των ειδών θα πραγματοποιηθεί στο Εργαστήριο Μικροβιολογίας του Τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ.