Πέμπτη 01 Ιουνίου 2023

Επαναπροκήρυξη ανοικτού διαγωνισμού, με ηλεκτρονικές διαδικασίες, κάτω των ορίων

98890 (142875/2023) Προμήθεια προσομοιωτή πρόωρου νεογνού για τις εκπαιδευτικές ανάγκες των φοιτητών της Α΄Νεογνολογικής Κλινικής & Νοσηλείας Νεογνών, του Γ.Ν.Θ. Ιπποκρατείου (50.000€ πλέον ΦΠΑ), Αρ. ΕΣΗΔΗΣ 188558-2

Προθεσμία υποβολής 16/06/2023

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στo πλαίσιο του έργου «Ενίσχυση κλινικού, εκπαιδευτικού και ερευνητικού έργου, της Α' Νεογνολογικής Κλινικής και Εντατικής Νοσηλείας» με κωδικό 98890 και Επιστημονικό Υπεύθυνο τον κο Σαραφίδη Κοσμά, καθηγητή τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ, το  οποίο χρηματοδοτείται από ιδιώτες και εταιρίες, επαναπροκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό με ηλεκτρονικές διαδικασίες κάτω των ορίων, για την κάλυψη των αναγκών του προαναφερθέντος έργου, με σκοπό την «Προμήθεια προσομοιωτή πρόωρου νεογνού για τις εκπαιδευτικές ανάγκες των φοιτητών της Α΄Νεογνολογικής Κλινικής & Νοσηλείας Νεογνών, του Γ.Ν.Θ. Ιπποκρατείου». Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των  62.000,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 50.000,00 €, ΦΠΑ : 12.000,00 €). Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 34152000-7-Προσομοιωτές εκπαίδευσης. Κριτήριο κατακύρωσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά (βάσει τιμής). Προσφορές γίνονται δεκτές προσφορές για το σύνολο των απαιτήσεων. Δεν γίνονται δεκτές και απορρίπτονται ως απαράδεκτες προσφορές που υποβάλλονται για μέρος τους. Η παράδοση των ειδών θα πραγματοποιηθεί στην Α' Νεογνολογική Κλινική & Εντατικής Νοσηλείας Νεογνών, Γ.Ν.Θ. Ιπποκράτειο.