Παρασκευή 09 Σεπτεμβρίου 2022

Πρόσκληση στην Εκδήλωση για την Προκήρυξη του ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ. με τίτλο «Χρηματοδότηση της Βασικής Έρευνας» (Οριζόντια υποστήριξη όλων των Επιστημών), στο πλαίσιο του Εθνικού Σχεδίου Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας (Ελλάδα 2.0)

Οι Ειδικοί Λογαριασμοί Κονδυλίων Έρευνας του ΑΠΘ, του Πανεπιστημίου Μακεδονίας και του Διεθνούς Πανεπιστημίου, σε συνεργασία με το ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ., συνδιοργανώνουν εκδήλωση για την Προκήρυξη του ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ. με τίτλο «Χρηματοδότηση της Βασικής Έρευνας» (Οριζόντια υποστήριξη όλων των Επιστημών), στο πλαίσιο του Εθνικού Σχεδίου Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας (Ελλάδα 2.0).

Κατά τη διάρκεια της ημερίδας θα παρουσιαστεί αναλυτικά η νέα Προκήρυξη του ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ. από την Δρ Κατερίνα Κουραβέλου, Διευθύντρια ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ., ενώ στο τέλος θα δοθεί χρόνος για συζήτηση και ερωτήσεις.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 9 Σεπτεμβρίου 2022, στο Αμφιθέατρο Τελετών Πανεπιστημίου Μακεδονίας από τις 11:00 ως τις 14:00, ενώ θα μπορείτε να την παρακολουθήσετε και σε Live Streaming στον σύνδεσμο: https://youtu.be/ycQdnQO72Cc. Η εκδήλωση θα καταγραφεί και στη συνέχεια θα αναρτηθεί στο διαδίκτυο.

Όσες/όσοι θα παρακολουθήσουν το πρόγραμμα διαδικτυακά, μπορείτε να υποβάλετε τα ερωτήματα σας στη σχετική φόρμα, για να απαντηθούν στο κλείσιμο της παρουσίασης.